Hakkında

Marka Patent Tescili, müşteri isteklerinin paralelliği doğrultusunda yapılanmasını sağlamış ve kadrolaşmasını iki ana departmandan oluşturmuştur. Tüm Tescil İşlemlerinin yapıldığı Patent Departmanı ve Yönetim Sistemi Danışmanlığı ile Ürün belgelendirme hizmetlerini kapsayan Kalite Departmanı ile müşterilerine hizmet vermektedir. Şimdi bölümlerimizi tanıyalım:

1)   PATENT DEPARTMANI
Marka Patent Tescili; Sınai hakların (Marka, Patent, Endüstriyel Tasarımların) yurtiçi ve yurtdışı tescili ve tescil sonrası tüm işlemlerinde hizmet vermekte olup, müvekkillerinin haklarının korunması konusunda her türlü hukuki desteği vermek, haksız rekabeti önlemek amacıyla çalışmaktadır.
Ulusal ve Uluslararası rekabet ortamında firmalarımızın; marka, patent ve tasarımlarınıntaklitleriyle mücadele etmesinde ilk ve en önemli adımı bunların Türk Patent Enstitüsü ve koruma talep edilen ülkelerin patent enstitülerinde “TESCİL” edilmesidir.
Marka Patent Tescili; Dünyanın her ülkesindeki seçkin Patent ve Marka Bürolarıyla kurduğu işbirliği ile müvekkillerine uluslararası fikri ve sınai haklarının korunması işlemlerinde en kaliteli ve hızlı hizmeti vererek güvenilirliğini kanıtlamıştır.
Marka Patent Tescili; Kendi alanındaki tüm ulusal ve uluslararası gelişmeleri sürekli takip eden, tamamı alanında deneyimli uzmanlar olan; Mühendis kadrosu, marka vekilleri, avukatlar, dış ticaret uzmanı asistanlardan oluşmaktadır.
Marka Patent Tescili; Mesleki Sorumluluk Sigortası ise yasal düzenleme çerçevesinde Anadolu Sigorta Şirketi tarafından yapılmıştır.
Neden Marka Patent Tescili ?
Bulunduğu coğrafyada müşterilerine yakınlığı, uzman mühendis kadrosu ile müvekkillerine hızlı bir şekilde ulaşması, bünyesinde ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi standartlarında hizmet vermesi, teknolojiyi takip ederek tescil sürecinde online başvuru ile müşterilerinin hak kayıplarını önleyebilmesi, bir çok kurumsal firma ile çalışması ve müşteri memnuniyetini ön planda tutmasıdır.
 Marka Patent Tescili;
  • Müşterilerine ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Standartlarına uygun hizmet sunmaktadır.
  • Müşterilerinin hem Türkiye’de hem de Yurtdışında daha rekabetçi olabilmeleri amacıyla tescil hizmetlerinin yanında, araştırma, tescil sonrası bülten izleme, strateji geliştirme ve danışmanlık hizmetleri de vermektedir.
  •  Web sitesi ile tescilli markaların alım-satımının yapılabildiği bir “Marka Dünyası” sistemi geliştirmiştir. Bu sistemle; kullanmadığı markasını satmak isteyenler ile hazır tescilli marka almak isteyenler arasında aracılık rolüüstlenilmektedir.
  • Müşterilerinin araştırma geliştirme faaliyetlerini daha etkin ve korunabilir yürütebilmesi için “Patent alma amaçlı Ar-Ge sistemi” hizmetini sunmaktadır.
  • Fikri ve sınai haklar konusunda uzmanlaşan avukatlar ile müvekkillerini buluşturarak hukuki ihtiyaçlarını da karşılamaktadır.
  • İş adamı derneklerinde, Sanayi ve Ticaret odalarında, üniversitelerde, ücretsiz eğitim seminerleri vererek, şirketlerin kar marjını yükseltmelerinde, patent ve marka bilincinin etkisini anlatmaya çalışmaktadır.
2) KALİTE DEPARTMANI
 
Marka Patent Tescili; ISO 9001, ISO 14001,   OHSAS 18001, SA 8000, QS 9000 & ISO/TS 16949, HACCP,   CE Marking, Entegre Sistemler, ve Toplam   Kalite Yönetimi konularında yönetim danışmanlığı sunmak amacıyla çalışmaktadır.
Marka Patent Tescili; dünyada ve Türkiye’de yönetim sistemleri ile ilgili gelişmeleri takip eden, iletişime ve sürekli iyileştirmenin önemine inanan ve uygulayan uzman personelimiz ile danışmanlık ve eğitim hizmeti sunmakta, seminerler vermekte ve tetkikler yapmaktadır. Ayrıca IRCA’ ya kayıtlı tetkikçi ve baş tetkikçilerle dünyanın önde gelen belgelendirme kuruluşlarına yurt içinde ve dışında bağımsız tetkik hizmetleri de vermektedir.
Marka Patent Tescili; Müşterilerinin organizasyonel yapılarına katma değer sağlayabilmek, müşteri odaklılık ve sürekli iyileştirme prensiplerine bağlı kalarak, danışmanlık, seminer ve tetkik faaliyetlerimizi istenen seviyenin ötesinde gerçekleştirebilmek için hizmet kalitemizi sürekli geliştirmeyi ve çalışmalarımız sırasında müşterilerimizin güvenliğini korumak için gerekli tüm tedbirleri almayı ana politika olarak benimsemiştir
Marka Patent Tescili; Müşterilerine, sürekli gelişim ve kurumsallaşma yolculuğunda ürün ve hizmetlerini daha iyi, rekabet edilebilir fiyatta ve zamanında sunabilmelerine yönelik destek hizmeti sağlamak için çalışmaktadır.
Marka Patent Tescili; danışmanlık ve seminer hizmetlerinde, organizasyonların kendi yapılanmalarına uygun, firma gelenekleri ve stratejilerine paralel, basit, kolay anlaşılır, kolay uygulanır yönetim sistemleri oluşturmayı ilke olarak benimsemiştir. Çünkü ancak bu tür sistemler kuruluşlarda etkin ve kalıcı olabilirler. Yönetim sistemlerinin organizasyonlarda uygulamaya konulması ve bu yolla organizasyonlarda kurumsallaşmayı sağlamak esastır.