Hatay Marka Tescili Ofisi

Hatay Marka Tescili Ofisi

HATAY MARKA BAŞVURUSU

Hatay Marka Tescil alanında büyüyen ve gelişen bir konuma sahiptir. Değerlerine sahip çıkan şirketleri markalaşma konusunda önemli adımlar atmıştır.

Hatay şehrimiz Akdeniz’de değerli bir ilimizdir. Mevcudu gereği denize olan yakınlığı burayı bir liman kenti haline de getirmiştir. İlimizin en önemli merkezi Antakya’dır. Merkez oldukça kalabalık bir nüfusa sahiptir. Hatay ilinin bir diğer önemli ilçesi de İskenderun’dur. İskenderun da bulunan liman sayesinde deniz ticareti çok önemli bir ekonomik kaynağı olmuştur. İskenderun limandan sonra en önemli ekonomin faaliyet ise İskenderun Demir çelik fabrikasıdır ve İSDEMİR olarak da bilinir. Hatay halkının bir çok ferdine iş imkanı da sağlamıştır. İskenderun’dan sonra Payas ilçemizde organize sanayi bölgesiyle kendi ekonomik çıtasını yükseltmiş ve 3. Büyük sanayi kenti olmuştur. İl genelinde toplam 8 organize sanayi yer alır.

Hatay sanayiden sonra turizm alanında da kendisinden söz ettiren bir ilimiz konumundadır. Özellikle tarihi derinliğe sahip olan Antakya adeta bir kültür miras kentidir.

Bu anlamda Hatay ili ekonomik gelişimini sağlarken bir yandan da kurumsal hamleler yapmaya çalışmıştır.

Hatay Marka Tescili Ofisi Syg Bilişim olarak Antakya da Marka Tescili konusunda  kattığımız markalaşma kültürü apaçık ortadadır ve bunun yıllara göre istatistiği aşağıda yer almıştır. Planlı bir strateji sağlayan ve her esnafın kapısını çalarak markalaşma ve kurumsallaşma konusunda tek tek  hizmet sunan firmamız güçlü kadrosunu her zaman eğitimleriyle doğru alanda hizmet sağlama imkanı tanımıştır.

Özellikle Hatay ilinde yeme içme konusunda çok güzide mekanlarımız olmasının yanında Hatay yemek kültürünün önde tutulduğu restoranlar yer almaktadır. Konuklarına tüm Hatay Yemeklerini tattırmak isteyen bu mekanlarımız özellikle marka tescili konusunda da titizlik göstermektedirler.

Hatay’da marka tesciline başvuran esnaf sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu sebeple markanızın korunması ve ileriye dönük sorunlar yaşanmaması için marka tescili yapılmalıdır.

Markalaşmanın ilk adımı marka başvurusu yapmaktır. Sizler için bu konuda Hatay Marka Tescili Danışmanlık hizmet vermektedir.

– Öncelikle marka benzerlik araştırması yapılır. Hatay Marka Tescili Danışmanlık sizlere yardımcı olmaktadır.

– Benzerlik araştırması olumlu olan markalar ilgili dilekçe ve belgelerle Türk Patent Endüstrisine girişi yapılır.

-TPE’ye girişi yapıldığı gün, tarih, saat olarak markanın koruması başlar.

-Marka bu aşamadan sonra uzman incelemesine gider ve herhangi bir olumsuzluk söz konusu olmaz ise marka her ay TPE tarafından yayınlanan markalar bültenine çıkar.

-Bültende kalma süresi 3 aydır. Bu süreç sonunda herhangi bir itiraz ile karşılaşılmazsa marka tescil belgesi düzenlenip tarafımıza gönderilir. Tüm bu süreçler 5-6  ay sürmektedir.

-Fakat markamızın koruması başvuru yaptığımız tarih itibariyle başlamaktadır.

Yazar hakkında

markapatent administrator

Bir cevap yazın